dziś jest piątek, 27 listopada 2020


Menu główne
Strona główna
Klauzula informacyjna RODO
Panel admina

O szkole
Historia szkoły
Szkoła w obiektywie
Szkoła z lotu ptaka
Kadra pedagogiczna
Dla rodziców
Dla nauczycieli

Przedszkole
Oddział dzieci młodszych
Biedronki
Dla rodziców
Rekrutacja
Galeria zdjęć

Organizacja roku szkolnego
COVID-19
Świetlica szkolna
Dni wolne od zajęć edukacyjnych
Klasy i wychowawcy
Rekrutacja Szkoła Podstawowa

Z życia szkoły
Samorząd uczniowski
Biblioteka
Zawody sportowe
Zajęcia pozalekcyjne
Egzamin ósmoklasisty
Doradztwo zawodowe
Galeria zdjęć

Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!

Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2

Z życia przedszkola...

PSZCZÓŁKI W PRZEDSZKOLU

Wspólnie spędzone pierwsze dni w przedszkolu minęły radośnie, choć pojawiło się i kilka łez. Piękna wrześniowa aura pozwoliła na wyjścia poza teren przedszkola, wspólne gry na placu zabaw oraz spacery po okolicy. Dzieci uczyły się samodzielności oraz bezpiecznych zabaw. Zawiązały się nowe przyjaźnie. Czas zacząć pracę nad przyzwyczajaniem się do nowego, „przedszkolnego życia".


autor: Natalia Bonna


PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE I GMINNYM OŚRODKU KULTURY

Pszczółki udały się na wycieczkę do Biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury mieszczących się niedaleko przedszkola. Dzieci przywitała sympatyczna Pani Dyrektor, która fascynująco opowiedziała na czym polega jej praca oraz jak funkcjonuje biblioteka. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami. Pani Dyrektor pokazała dzieciom nowe, kolorowe książeczki. Następnie dzieci przeszły do Gminnego Ośrodka Kultury, w którym dowiedziały się jak można aktywnie i ciekawie spędzić czas wolny. Animatorzy kultury pokazali na czym polega ich praca oraz zaprosili dzieci do korzystania z licznych atrakcji tejże instytucji. Na koniec, w podziękowaniu za mile spędzony czas, grupa Pszczółki zaśpiewała przedszkolną piosenkę.

autor: Natalia Bonna

POLICJANT WŚRÓD PSZCZÓŁEK

16 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Marcinem Wójtowiczem. Celem wizyty było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady dotyczące prawidłowego poruszania się po drodze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. To było miłe i pouczające spotkanie.


autor: Natalia Bonna


PSZCZÓŁKI WITAJĄ PANIĄ JESIEŃ

Grupa Pszczółki wybrała się na spacer do parku, aby podziwiać piękno jesiennych dni. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Cała grupa zbierała kolorowe liście, kasztany i żołędzie, które służyły do stworzenia kącika przyrodniczego w sali przedszkolnej. Dzieci polubiły spacery w jesienne dni.


autor: Natalia Bonna


PSZCZÓŁKI NA STADIONIE

W środę 28.09.2016 w Świeciu nad Osą odbyły się biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych. Grupa Pszczółki kibicowała tego dnia swojej szkole. Obecność przedszkolaków bardzo zdopingowała starszych uczniów, którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w biegach.


autor: Natalia Bonna


PSZCZÓŁKI NA BASENIE

30 września dzieci z przedszkola pierwszy raz pojechały na basen do Wąbrzeźna. Maluchy bardzo chętnie korzystały z zapewnianych im atrakcji. Pod czujnym okiem ratownika i opiekunów miło spędziły czas w wodzie. Dzieci uczyły się także pływać. Można wnioskować, że był to bardzo udany wyjazd, ponieważ podopieczni nie mogą doczekać się kolejnych wizyt na basenie. Wyjazdy, podczas których dzieci mają nabyć umiejętność pływania, organizowane są 2 razy w miesiącu.


autor: Natalia Bonna


DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i
DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY.

Dnia 4 października w naszym przedszkolu w grupie Pszczółki dzieci obchodziły dzień Jabłka. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały ich kształt, kolor i smak. Maluchy jadły owoce na surowo i z robiły z nich sok, który wypiły za smakiem. Przedszkolaki wykonywały pracę plastyczną na temat jabłka oraz bawiły się w Pana Dżdżownice. Dzieci miały dużo frajdy, kiedy omawialiśmy ten temat oraz przyswoiły dużo ciekawej wiedzy.


autor: Natalia Bonna

PRZEDSZKOLAKI NA UROCZYSTOŚCI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu grupa Pszczółki wystąpiła na akademii szkolnej. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, a także tańca. Choć był to pierwszy występ Pszczółek, dzieci spisały się wspaniale.


autor: Natalia Bonna


DZIECI Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Z okazji Dnia Poczty Polskiej, dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę na pocztę, aby przyjrzeć się jej z bliska. Na miejscu czekała na nas Pani Teresa, która przybliżyła wszystkim, na czym polega praca urzędnika poczty. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenie. Jedną z największych atrakcji były prezenty, które wręczyła maluchom Pani Tereska. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z opisem symbolu poczty oraz skrzynki pocztowej. Była to dla nich również bardzo dobra lekcja prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy pani Teresie upominek w postaci laurki.


autor: Natalia Bonna


DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA W ŚWIECIU NAD OSĄ

12 października 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą tego dnia ziemniaki i dowiedział się, skąd pochodzi to warzywo. Główną atrakcją dla dzieci było przygotowane przez GOK ognisko. W oczekiwaniu na ziemniaczaną ucztę przedszkolaki miały czas na wspólne zabawy. Pobyt na świeżym powietrzu pobudził apetyt wszystkim uczestnikom święta. Ziemniaki pieczone na ognisku smakowały wyśmienicie. Po powrocie do przedszkola dzieci stworzyły piękne prace plastyczne pt. Mój ziemniak. Ten dzień zapewne zapadnie dzieciom w pamięci.


autor: Natalia BonnaPSZCZÓŁKI W PARKU

Dzieci prawie każdego dnia obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Ulubionym miejscem zabaw przedszkolaków poza terenem przedszkola jest park. Dzieciom najwięcej radości dostarczają zabawy z liśćmi, których w parku jest bez liku. Maluchy bardzo lubią jesienne szaleństwo.


autor: Natalia BonnaDZIEŃ WITAMIN

Każdy przedszkolak już wie, że owoce i warzywa zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Pszczółki w tym dniu przyniosły do przedszkola ulubione owoce i warzywa, aby zrobić pyszne szaszłyki, które smakowały wyśmienicie. Przyrządzenie przysmaków dało dzieciom wiele satysfakcji.


autor: Natalia BonnaPASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 października w grupie Pszczółek odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Dzieci z radością recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Zaproszeni goście oraz rodzice nagradzali pociechy gromkimi brawami. Po części artystycznej Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego Aktu pasowania. To był niezapomniany dzień, pełen miłych wrażeń.


autor: Natalia BonnaW BIBLIOTECE

Pszczółki po raz kolejny odwiedziły bibliotekę. Celem wizyty było nie tylko rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą, ale również kształcenie zdolności plastycznych. Dzieci na początku zostały poczęstowane herbatą, po czym miały za zadanie ozdobić papierowe talerzyki. Powstały piękne prace, które dzieci zabrały do przedszkola. W podziękowaniu za mile spędzony czas, grupa Pszczółki zaśpiewała piosenkę.


autor: Natalia BonnaTEATRZYK DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy przedstawili przedszkolakom bajkę o Polsce. Aktorzy pokazali małym widzom w bardzo zabawny sposób przygody chłopca, który podróżuje po kraju. Przedstawienie bardzo przypadło maluchom do gustu.


autor: Natalia BonnaDZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
… W naszym przedszkolu dzieci uczyły się patriotyzmu: szacunku dla polskich symboli: godła, biało - czerwonej flagi i hymnu. Maluchy nauczyły się Katechizmu polskiego dziecka oraz wykonały flagę Polski.


autor: Natalia BonnaW TEATRZE

10 listopada dzieci z przedszkola wybrały się do teatru na spektakl pt. Pinokio. Przedstawienie wywołało wiele emocji. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody bohatera. Wyjazd do teatru można uznać za bardzo udany.


autor: Natalia BonnaPADA ŚNIEG…

Choć w kalendarzu ciągle jesień, to za oknem już pierwszy śnieg! Pszczółki wybrały się na spacer, a radości nie było końca! Bitwa na śnieżki i robienie tropów wywołały uśmiech na twarzach przedszkolaków.


autor: Natalia BonnaDZIEŃ MISIA

25.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym Misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków oraz tańca ze swoim przyjacielem. Maluchy poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy wesołych piosenkach oraz degustowały miód. Na koniec został rozstrzygnięty konkurs - MASKA MISIA.


autor: Natalia BonnaWYNIKI KONKURSU MASKA MISIA

Z przyjemnością informuję, że konkurs MASKA MISIA został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury nagrodziło wszystkie prace.

PRACĘ WYKONALI:
— ADAM MALINOWSKI Z MAMĄ
— IZA PILKIEWICZ Z MAMĄ
— JULIA DANIEL Z MAMĄ
— JAKUB MARON Z MAMĄ
— SEBASTIAN PIASTA Z MAMĄ
— ANTONINA JAREMKO Z MAMĄ
— WIKTORIA TYSZKO Z MAMĄ


autor: Natalia Bonna

Licznik odwiedzin

Kalendarz
Listopad
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Kontakt
Sekretariat

tel. 56-466-16-33
tel. 535-421-193
fax. 56-466-16-33
e-mail:szkolaswiecie@interia.pl

Dyrektor

tel. 535-426-711

Pedagog szkolny

tel. 535-497-926

© 2018 admin. Wszelkie prawa zastrzeżone.